Baghdad Turkish Health Fuarı ile Yeniden Bağdat

YENİDEN BAĞDAT
BAGHDAD TURKISH HEALTH FUARI İLE
TÜRK İHRACAT ÜRÜNLERİ BAĞDAT’TA

13-16 Nisan 2020 tarihleri arasında T.C. Ticaret Bakanlığı desteği ile Tüyap tarafından Bağdat Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan Baghdad Turkish Health, Medikal, Dişçilik, Eczacılık, Hijyen ve Sağlık Turizmi Sektörel Türk İhraç Ürünleri Fuarı alıcı ve satıcıyı bir araya getiren önemli bir ticaret platformu olmaya hazırlanıyor. 

Ülkeler komşularıyla iyi ilişkiler ve karşılıklı ticaret ile büyüyor ve gelişiyor. Irak/Bağdat yeniden değerlendirilmesi gereken yeni bir pazar olarak öne çıkıyor. 95,2milyar dolarlık petrol gelirinin kontrolünü elinde tutan Bağdat yönetimi, Irak’ın yeniden yapılandırılması için 100milyar dolarlık yatırım ön görüyor. Buradan hareketle cumhurbaşkanlıkları düzeyinde yapılan görüşmelerde Türkiye Irak’ın yeniden yapılanma sürecine talip olmuştur. Ticaret Bakanlıkları arasında yapılan görüşmelerde,  mevcut 9milyar dolarlık iş hacminin yakın gelecekte 20milyar dolara taşınmasına yönelik anlaşmalar imzalanmıştır.

Fuarlar bölgemizde geleceğin kurgulanmasına ve iş imkanlarının değerlendirilmesine öncülük etmektedir.  Baghdad Tukish Health Fuarı da geniş fuar kapsamı ile medikal sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirerek güçlü iş birliklerine zemin hazırlamayı amaçlamaktadır. Sarf Malzemeler ve Tek Kullanımlık Ürünler, Hastane Yapı ve Tıbbi Tesis Yönetimi, İlaç Sanayi ve Organik Takviyeler, Ağız Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri, Laboratuar Teknolojileri, Elektro Medikal Ekipman ve Medikal Teknolojileri, Ortopedi-Fizik Tedavi-Rehabilitasyon, Hijyen ve Sağlık Turizmi gibi alanlarda ürünleri olan ve hizmet veren firmaların yer alacağı fuar sektörün Körfez ülkelerine açılan kapısı olmaya hazırlanıyor.

Bu yeni pazarda T.C. Ticaret Bakanlığı’nın da desteği ile hazırlanan fuarlar dizisinin ilkinde, 40 yıllık deneyimi ve güvencesi ile Tüyap sizleri bu değişen pazardan pay almaya davet ediyor.

 
BASIN BÜLTENLERİ SAYFASINA GERİ DÖN